střešní stan Space James Baroud - Střešní stany James Baroud

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

střešní stan James Baroud SPACE Evolution
SPACE Evolution  - KOUPIT
rozměry zavřeného stanu:
délka 204 cm
šířka 143 cm
výška 33 cm
                                                               
vnitřní rozměry otevřeného stanu:
délka 198 cm                                                              
    šířka 140 cm
                výška 50 cm vpředu/140 cm vzadu
                                                               
hmotnost: 54 kg
systém otevírání: plynové vzpěry v přední a zadní části
ventilace solárním ventilátorem

Space je skořepinový střešní stan od James Baroud. Je vybaven skleněným vláknem vyztuženou polyesterovou skořepinou. Stan s pěti (5) letou zárukou.
Unikátní konstrukce SPACE spojuje kompaktní střešní profil Discovery Evolution s osvědčenou konstrukci Explorer Evolution a Grand Raid Evolution. Nyní s 50 cm světlou výškou na přední straně a 145 cm v zadní části SPACE umožňuje dospělým se pohodlně posadit na zadní straně stanu, což zvyšuje funkčnost stanu. Více prostoru v nižší straně oproti Discovery evolution a vyšší výšika v zadní části Vám dovolí například pohodlně se převléknout. Inovativní nový profil střechy také zvyšuje cirkulaci vzduchu ve stanu. Větší dveře a okna poskytují fantastickou ventilaci napříč. Za extrémních podmínek může být ventilaci také nápomocen solární ventilační systém, který je standardně výbavou u tohoto modelu.
Přístup je snadný za použití skládacího hliníkového žebříku, který je dodávaný s každým stanem. Žebřík se připevňuje k dolní skořepině do speciálních úchytů. Teleskopické nohy žebříku se plynule přizpůsobují pohybu vozidla. Již v základní výbavě je prodloužený hliníkový žebřík.

tři vchody
Všechny skořepinové střešní stany James Baroud jsou plně vybavené a mají tři velkorysé dvouvrstvé vchody s moskytiérou. Zip lze otevřít z obou stran, to umožňuje flexibilní otevření vchodů. Vchody lze po otevření srolovat nahoru a pevně přichytit suchým zipem. Pro příjemné větrání lze dveře otevřít tolik, kolik chcete, zcela nebo jen trochu. Všechny dveře jsou v dolní části opatřeny suchým zipem a lze je tedy zcela uzavřít po celém obvodu. Tím se zabrání dešti nebo hmyzu v proniknutí do stanu. Zároveň je zavírání stanu mnohem jednodušší, protože žádná látka nevisí ven.

Materiály
Brilantní konstrukce střešních stanů spojuje látku a pevné díly do jednoho celku za pomoci kolejnice kolem obvodu stanu, a ne jako u konkurenčních výrobců levně nýty. Látka stanu lze snadno vyměnit, je-li například poškozená vandalismem. Hliníkový profil s kolejnicemi je připojen ke spodní straně střešního stanu tak, že se stanová tkanina nachází na vnější straně. Tento řešní zabrání dešťové vodě zatéci do stanu i v extrémních podmínkách.

Všechny James Baroud střešní stany jsou vyrobeny z celoroční „Touring (TM)“ tkaniny od holandské firmy TenCate, která se specializuje na špičkové stanoviny dobře známé po celém světě. Velmi kvalitní stanová tkanina z polyesteru je relativně lehká, ale pevná a trvanlivá. Mikro porézní akrylový povlak je voděodolný, prodyšný a odolný vůči povětrnostním vlivům a odpuzuje nečistoty. Díky tomu se snadno čití. James Baroud používá nejvyšší úroveň kvality TenCate o hmotnosti 240 g/m2 s vodním sloupcem více než 850 mm. Použitá barva tkaniny odráží sluneční světlo a snižuje pžehřátí uvnitř stanu. Elastický pás integrovaný do stanové tkaniny kolem stanu umožňuje snadné sbalení. Dva přídavné háky dovnitř slouží ke stejnému účelu a přitahují látku dovnitř při zavírání. Díky tomu není většinou nutné zasouvat tkaninu při skládání stanu ručně po obvodu stanu dovnitř. To je velkou výhodou pro stan namontovaný na velmi vysoká vozidla.

Tkanina autostanu SPACE Evolution je neprůhledná a uvnitř stanu se jeví mírně tmavší.

Odolný proti povětrnostním vlivům
James Baroud stany jsou stavěny pro těžké povětrnostní podmínky. Všechny zipy jsou umístěny na vnější straně s nepromokavým těsněním. Všechny švy jsou zdvojeny, použité šicí nitě při prvním kontaktu s vodou utěsní vpichy natrvalo. Stany jsou navrženy tak, že ani dokonce při prudkém dešti voda nepronikne a stan vydrží rychlost větru až 120 km/h. Obvodová gumička nejen zjednodušuje uzavření stanu, ale drží stěny stanu napnuté při otevření a zabraňuje tak nepříjemnému a hlasitému třepotání tkaniny ve větru. Existuje mnoho detailů kde se dá ukázat, proč je střešní stan James Baroud lepší volbou.

James Baroud stany jsou konstruovány také do teplého podnebí. Ventilátory jsou bezúdržbové se solárním článkem s nabíjením. V létě vymění čerstvý vzduch dovnitř, v chladu přepravují vlhký vzduch ven aby nekondenzoval. Ventilátor je vodotěsný, extrémně tichý a samozřejmě lze vypnout.

tvrdá skořepina
Střešní pláště jsou vyrobeny ze skelnými vlákny vyztuženého materiálu. Speciální konstrukce pláště zlepšuje aerodynamiku a zároveň poskytuje vynikající pevnost s nízkou hmotností. Do dna zapracovaná tepelná izolace snižuje ochlazování povrchu při nízkých teplotách, snižuje kondenzaci a přispívá k příjemnému a pohodlnému spaní.

Otevření stanu je rychlé a snadné. Čtyři plynové vzpěry od německého výrobce AL-KO otevřou stan obvykle méně než za 10 sekund a s trochou praxe, závěrečné složení netrvá déle než minutu. Pro rychlé uzavření je důležité, aby mohl vzduch uniknout ze stanového interiéru, čemuž pomůže pootevření zipů na vchodových otvorech.

Střešní skořepina je uzavřena čtyřmi sponami. Spony jsou dokonale sladěny a nemusí být upraveny. Pojistné svorky proti otevření lze snadno vyjmout a pomocí visacích zámků uzamknout stan, pokud to bude nutné. Toto řešení je tak jednoduché, jak je to jen možné.

vnitřní konstrukce
Pohodlná pěnová matrace s vysokou hustotou 28 kg/m3 je opatřena snadno odnímatelným pratelným obalem. Vzpěry jsou potažené látkou z praktických důvodů. Tímto způsobem se nic nezašpiní nebo neskřípne.  

Střecha je potažena na vnitřní straně textilní izolací pro snížení přenosu tepla a zvuku. Na stropě je umístěna velká úložnoá síť. Kapsář uvnitř autostanu je vhodné místo pro uložení telefonů nebo brýlí.

SPACE Evolution je vybaven dobíjecí LED svítilnou, kterou lze nabíjet přes zástrčku autozapalovače standartní USB nabíječkou. Svítilna zároveň slouží jako powerbanka. Světlo může být snadno připevněno suchým zipem k horní skořepině, nebo přichyceno magnetem ke kovovému povrch auta. Díky unikátnímu vyvážení lze použít také jako šikmou stojací lampičku na stolek.

žebřík
Všechny stany James Baroud mají nastavitelný teleskopický hliníkový žebřík. Je příjemný i pokud jste bosí. Žebřík je připevněn do konzolí ke stranám stanu. Tím je zajištěno, že má stabilní podporu. Ti, kteří cestují s dětmi to jistě velmi ocení. Vzhledem k tomu, žebřík nespočívá volně na okraji skořepiny nepotřebuje aretaci na délku a může tak kompenzovat pohyby vozidla při vstupu a výstupu.

Žebřík je dodáván s ochranným krytem, ​​takže může být uložen uvnitř stanu. Maximální délka žebříku je již v základní ceně 225 cm. V případě potřeby, je možné objednat verzi s délkou 244 cm.

montáž
Stan je nejjednodušší namontovat na příčníky. Dno stanu je opatřeno dvěma stabilními hliníkovými C-bary. K tomu třmeny, které jsou dodávány se stanem a mohou být umístěny kdekoli. Držáky jsou robustní konstrukce s 8 mm závitem a samosvornými maticemi. S vnitřním rozměrem 55 mm, jsou vhodné pro většinu obdélníkových příčníků. Pro ploché a široké příčníky je třeba objednat třmeny s větší šířkou.
Pro bezpečné upevnění stanu jsou dva příčníky obvykle dost. Pro použití v terénu, nebo v závislosti na stabilitě příčníků doporučujeme na připevnění tři nebo dokonce čtyři příčníky.

Doplňková výbava

Volitelná tepelná izolace
S cílem poskytnout lepší izolaci v zimním období nabízíme volitelnou tepelnou izolaci. Ta je připojena suchým zipem po obvodu uvnitř stanu a poskytuje také větrací a přístupové otvory. Tepelná izolace zvyšuje vnitřní teplota asi 6° C.

Instalace zateplení uvnitř stanu nabízí několik výhod. Pro uchycení není potřeba žebřík. Tepelná izolace není znečištěna a nebrání při zavírání stanu.

markýza - volitelná
Chytré vymyšlené markýzy s volitelnými bočními stěnami poskytují další obytný a úložný prostor či ochranu před sluncem a deštěm. Markýza jde jednoduše srolovat pro skladování. Konec markýzy je vyrobena z odolného materiálu. Je pak prostě uzavřena suchým zipem. Jednoduchý a geniální design, stejně jako většina James Baroud vzorů.

Vyrovnávací nohy markýzy jsou složeny do koncového hliníkového profilu. Příčné tyče jsou zastrčené do profilu vozidla. Uchycení bočnic James Baroud má také chytré řešení. Na příčníky je namontováno obložení do jehož kolejnic  jsou potom protaženy boční stěny. To vytváří větru a vodotěsné spojení. Přední stěna je vtažena do kanálu lišty předního hliníkového profilu a je spojena s bočními stěnami zipy.

Markýza je k dispozici ve třech velikostech. Pro montáž na straně vozidla má markýza délku 200 nebo 250 cm a výlož 270 cm. Pro montáž na zadní straně vozidla má markýza velikost 240 * 130 cm. Pro každou markýzu je dispozici sadu tří bočních stěn s velkými okny a vstupem.

záruka
James Baroud poskytuje záruku 5 let na všechny skořepinové stany na skořepiny (vyjma gelové úpravy), stanové tkaniny a mechaniky. Díly a stanové tkaniny jsou k dispozici po mnoho let a to i po zániku záruky. Každý stan je vybaven sériovým číslem, takže výrobce ví, jaké pasují náhradní součásti i po mnoha letech.

barva
Všechny skořepinové stany jsou dodávány s v základní bílé barvě střechy. Na vyžádání a za příplatek je k dispozici jakákoliv barva RAL. Objednejte si střešní stan ve speciálních barvách předem, protože doba dodání může trvat i několik měsíců. Pokud jste ve spěchu, můžete stan alternativně polepit folií nebo nalakovat.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky